wz

NĚMECKÉ FOTBALOVÉ KLUBY

Odznaky fotbalových klubů, které působily na území Česka v čase asi od roku 1890 do cca 1938.
Kresby převzaty z katalogu pana Krále, skeny odznaků od pana Wernera (viz též odkazy - links).
HISTORIE NĚMECKÉ KOPANÉ V ČECHÁCH.
kniha Lubomíra Krále viz úvodní stránku


Deutsche Fussball Verband in ČSR

Albrechtsdorf - Albrechtice v Jizerských horách, okres Jablonec nad Nisou
Alt Brünn - Staré Brno, okres Brno-město
Altrohlau - Stará Role, okres Karlovy Vary
Asch - Aš, okres Cheb
Aussig - Ústí nad Labem, okres Ústí nad Labem

Bensen - Benešov nad Ploučnicí, okres Děčín
Bilin - Bílina, okres Teplice
Blatnitz - Blatnice, okres Plzeň-sever
Bleistadt - Oloví, okres Sokolov
Bodenbach Bodenbach-Kröglitz - Děčín-Podmokly, Podmokly-Chrást, okres Děčín
Böhmisch Leipa (viz Leipa) - Česká Lípa, okres Česká Lípa
Bokau - Ústí nad Labem-Bukov, okres Ústí nad Labem
Bolatitz - Bolatice, okres Opava
Botenwald - Butovice, okres Nový Jičín
Braunau - Broumov, okres Náchod
Bruch - Lom, okres Most
Brünn - Brno, okres Brno-město
Brüx - Most, okres Most
Budweis - České Budějovice, okres České Budějovice
Bünnauburg - Bynov, okres Děčín

Czalositz - Žalhostice, okres Litoměřice

Deutsch Liebau - Libina, okres Šumperk
Dobern - Dobranov, okres Česká Lípa
Dobrzan - Dobřany, okres Plzeň-jih
Drahowitz - Drahovice, okres Karlovy Vary
Drum - Stvolínky
Dux - Duchcov, okres Teplice

Eger - Cheb, okres Cheb
Eidlitz - Údlice, okres Chomutov
Eichenhof - Kyselka, okres Karlovy Vary

Falkenau - Sokolov, okres Sokolov
Fischern - Karlovy Vary-Rybáře, okres Karlovy Vary
Franzensbad - Františkovy Lázně, okres Cheb
Freiheit Marschendorf - Svoboda nad Úpou, okres Trutnov
Freistadt - Fryštát, okres Karviná
Freiwaldau - Jeseník, okres Jeseník
Freudenthal - Bruntál, okres Bruntál
Friedland - Frýdlant, okres Liberec

Gabersdorf - Libeč, okres Trutnov
Gablonz - Jablonec nad Nisou
Georgenthal - Jiřetín, okres Jablonec nad Nisou
Georgswalde - Jiříkov, okres Děčín
Göding - Hodonín, okres Hodonín
Görkau - Jirkov, okres Chomutov
Graslitz - Kraslice, okres Sokolov
Gross Hoschütz - Velké Hoštice, okres Opava
Gross Schönau - Velký Šenov, okres Děčín
Grottau - Hrádek nad Nisou, okres Liberec
Grulich - Králíky, okres Ústí nad Orlicí

Haida - Nový Bor, okres Česká Lípa
Halbstadt - Meziměstí, okres Náchod
Hareth - Hořany, okres Louny
Heinersdorf an der Tafelfichte -
Haugsdorf - Hukovice, okres Jeseník
Hermannshütte - Heřmanova Huť, okres Plzeň-sever
Hermersdorf - Heřmanův Městec, okres Chrudim
Hirschberg - Doksy, okres Česká Lípa
Hohenelbe - Vrchlabí, okres Trutnov
Hohenstadt - Horní Město, okres Bruntál
Hochpetsch - Bečov, okres Most
Holleischen - Holýšov, okres Domažlice
Hostau - Hostouň, okres Domažlice
Hostomitz - Hostomice, okres Teplice

Chodau - Chodov, okres Karlovy Vary
Choteschau - Chotěšov

Iglau - Jihlava, okres Jihlava

Jägerndorf - Krnov, okres Bruntál

Kaaden - Kadaň, okres Chomutov
Kamnitz - Kamenice, okres Česká Lípa
Karbitz - Chabařovice, okres Ústí nad Labem
Karlsbad - Karlovy Vary, okres Karlovy Vary
Karwin - Karviná, okres Karviná
Katzau - Babí, okres Náchod
Kienberg - Loučovice, okres Český Krumlov
Kladno - okres Kladno
Klösterle - Klášterec nad Ohří, okres Chomutov
Koleschowitz - Kolešovice, okres Rakovník
Kommern - Komořany, okres Most
Komotau - Chomutov, okres Chomutov
Kopitz - Kopisty, okres Most
Kratzau - Chrastava, okres Liberec
Krawarn - Kravaře, okres Opava
Kreibitz - Chřibská, okres Děčín
Krischwitz - Křešice, okres Děčín
Kröglitz - Chrást
Krummau - Český Krumlov, okres Český Krumlov
Kutterschitz - Chudeřice, okres Teplice

Ladowitz - Ledvice, okres Teplice
Landskron - Lanškroun, okres Ústí nad Orlicí
Böhmisch Leipa - Česká Lípa, okres Česká Lípa
Leitmeritz - Litoměřice, okres Litoměřice
Liboch - Liběchov, okres Mělník
Liebotschan - Libočany, okres Louny
Lobositz - Lovosice, okres Litoměřice
Lundenburg - Břeclav, okres Břeclav

Mährisch Ostrau - Moravská Ostrava, okres Ostrava
Mährisch Schönberg - Šumperk, okres Šumperk
Mährisch Trübau - Moravská Třebová, okres Svitavy
Maria Ratschitz - Mariánské Radčice, okres Most
Mariaschein - Bohosudov, okres Teplice
Marienbad - Mariánské Lázně, okres Cheb
Markhausen - Hraničná, okres Sokolov
Meierhöfen - Karlovy Vary-Dvory, okres Karlovy Vary
Mensdorf an der Tafelfichte - Jedvaniny, okres Plzeň-sever
Mies - Stříbro, okres Tachov
Misslitz - Miroslav, okres Znojmo
Morchenstern - Smržovka, okres Jablonec nad Nisou

Nestomitz - Neštěmice, okres Ústí nad Labem
Neudek - Nejdek, okres Karlovy Vary
Neudorf-Herrlich - Hrdlovka (zanikla - těžba uhlí), okres Most
Neuern - Nýrsko, okres Klatovy
Neu Oderberg - Nový Bohumín, okres Karviná
Neustift - viz Olomouc-Nové sady, okres Olomouc
Neutitschein - Nový Jičín, okres Nový Jičín
Nieder Altstadt - Dolní Staré Město, okres Trutnov
Nieder Einsiedel - Dolní Poustevna, okres Děčín
Niedergrund
Niemes - Mimoň, okres Česká Lípa
Nikolsburg - Mikulov, okres Břeclav
Nürschan - Nýřany, okres Plzeň-sever

Oberdorf - Horní Ves, okres Most
Ober Georgenthal - Horní Jiřetín, okres Most
Ober Hohenelbe - Hořejší Vrchlabí, okres Trutnov
Ober Kamnitztal - Horní Kamenice, okres Děčín
Oberleutensdorf - Horní Litvínov, okres Most
Ober Rosenthal - Liberec-Horní Růžodol, okres Liberec
Oderberg - Bohumín, okres Karviná
Oderwitz - Odrovice, okres Břeclav
Odrau - Odry, okres Nový Jičín
Olmütz - Olomouc, okres Olomouc
Olmütz-Neustift - Olomouc-Nové sady, okres Olomouc
Orlau - Orlová, okres Karviná

Pihanken - Běhánky, okres Teplice
Pilsen - Plzeň, okres Plzeň-město
Pirkenhammer - Březová, okres Karlovy Vary
Plan - Planá, okres Tachov
Platelsbrun - Březí u Mikulova, okres Břeclav
Pleil-Sorgenthal - Černý Potok, okres Chomutov
Podersam - Podbořany, okres louny
Polehrad - Polerady, okres Most
Postelberg - Postoloprty, okres Louny
Potschapl - Počaply, okres Beroun
Potscherad - Počerady, okres Louny
Pottenstein - Potštejn, okres Rychnov nad Kněžnou
Prag - Praha, okres Praha-město
Preisen - Březno, okres Chomutov
Pressnitz - Přísečnice, okres Chomutov
Prohn - Braňany, okres Most
Putschirn - Počerny, okres Karlovy Vary

Reichenau - Rychnov, okres Jablonec nad Nisou
Reichenberg - Liberec, okres Liberc
Rodowitz - Radvanec, okres Česká Lípa
Röchlitz - Rochlice, okres Liberec
Römerstadt - Rýmařov, okres Bruntál
Ronsperg - Poběžovice, okres Domažlice
Rosenthal - Krupka
Rosenthal - Liberec-Růžodol, okres Liberec
Rumburg - Rumburk, okres Děčín
Ruppersdorf - Ruprechtice, okres Náchod

Saaz - Žatec, okres Louny
Sankt Joachimsthal - Jáchymov, okres Karlovy Vary
Sebusein - Sebuzín, okres Ústí nad Labem
Seelnitz - Želenice, okres Most
Seestadtl - Ervěnice, okres Most
Seidenschwanz - Vrkoslavice, okres Jablonec nad Nisou
Settenz - Řetenice, okres Teplice
Schlading - České Zlatníky, okres Most
Schlaggenwald - Horní Slavkov, okres Sokolov
Schlackenwerth - Ostrov, okres Karlovy Vary
Schmiedeberg - Kovářská, okres Chomutov
Schneidemühle - Pila, okres Sokolov
Schönbach - Luby, okres Cheb
Schönfeld - Krásno, okres Sokolov
Schönlinde - Krásná Lípa, okres Děčín
Schönpriesen - Krásné Březno, okres Ústí nad Labem
Schreckenstein - Střekov, okres Ústí nad Labem
Smichow - Praha
Sobochleben - Soběchleby, okres Teplice
Soborten - Sobědruhy, okres Teplice
Sobrusan - Zábrušany, okres Teplice
Sonneberg - Slunečná, okres Česká Lípa
Sousch - Souš, okres Most
Spindelmühle - Špindlerův Mlýn, okres Trutnov
Sporitz - Spořice, okres Chomutov
Sternberg - Šternberk, okres Olomouc
Swarow - Velké Hamry-Svárov, okres Jablonec nad Nisou

Tachau - Tachov, okres Tachov
Tannwald - Tanvald, okres Jablonec nad Nisou
Taus - Domažlice, okres Domažlice
Tepl - Teplá, okres Karlovy Vary
Teplitz - Teplice, okres Teplice
Teplitz-Schönau - Teplice, okres Teplice
Teschen - Český Těšín, okres Karviná
Tetschen-Bodenbach - Děčín-Podmokly, okres Děčín
Trautenau - Trutnov, okres Trutnov
Troppau - Opava, okres Opava
Trzynietz - Třinec, okres Frýdek-Místek
Turn - Trnovany, okres Teplice
Tuschkau - Město Touškov, okres Plzeň-sever

Vogelsanger - Zpěvná, okres Česká Lípa

Wannov - Vaňov, okres Ústí nad Labem
Warnsdorf
- Varnsdorf, okres Děčín
Webrutz - Vrutice, okres Litoměřice
Wegstädtl - Štětí, okres Litoměřice
Weipert - Vejprty, okres Chomutov
Weisskirch - Krnov-Kostelec, okres Bruntál
Wernstadt - Verneřice, okres Děčín
Wiese - Louka u Litvínova, okres Most
Wiesenthal an der Neisse - Lučany nad Nisou, okres Jablonec nad Nisou
Wölmsdorf - Vilémov, okres Děčín
Wilkischen - Vlkýš, okres Plzeň-sever
Witkowitz - Vítkovice, okres Ostrava

Zauditz - Sudice, okres Opava
Zlabings - Slavonice, okres Jindřichův Hradec
Zuckmantel in Böhmen - Dubí-Pozorka, okres Teplice
Zuckmantel in Schlesien - Zlaté Hory, okres Bruntál
Zwickau - Cvikov, okres Česká Lípa
Zwittau - Svitavy, okres Svitavy
Zwodau - Svatava, okres Sokolov